PHOENIX STUDENT

PHOENIX STUDENT AHŞAP YAKMA VE DAĞLAMA MAKİNESİ KUTU AÇILIMI

ÜRÜN BİLGİLERİ

ÜRÜN ADI: PHOENIX STUDENT AHŞAP YAKMA MAKİNESİ

GÜÇ GİRİŞİ: 220 VOLT AC

GÜÇ TÜKETİM KAPASİTESİ: 60W

KADEME: 10 KADEME, RGB LED İLE GÖSTERGELİ

WEB SİTESİ: www.ahsapyakmamakinesi.com

GÜVENLİ KULLANIM TALİMATI

 1. Cihazı açmadan önce kalemin güvenli bir yerde olduğundan emin olun. Kalemi cihazın üst kısmında bulunan kalem tutma yerine, paketten çıkan kalem tutma aparatını kullanarak yerleştirin.
 2. Cihazın fişini prize takın. Ardından cihaz üzerindeki ON-OFF anahtarına basın. Anahtar ışığı yanacaktır. Aynı zamanda renkli led de sırasıyla mavi, yeşil ve kırmızı yanacaktır. Sonra cihazınız çalışmaya başlayacaktır.
 3. Cihaz üzerindeki potansiyometre (döndürülen ayar anahtarı) ile istediğiniz kademede ısıyı ayarlayın ve çalışmanıza başlayın. Isı ayarı yükseldikçe led maviden kırmızıya doğru renk değiştirecektir.
 4. Cihazı mola vererek kullanın: Cihazı kullanırken 8, 9 ve 10. Kademelerde 10 dakika kullandıktan sonra, diğer kademelerde kullanırken ise 60 dk (1 saat) kullandıktan sonra cihazı 10 dakika boyunca kapalı tutarak mola verin. Özellikle yüksek ısılarda çalışırken mola vermeden uzun süre cihazı açık tutmayın.

NOT: Cihaz açık unutulma ve uzun süre kullanımdan kaynaklı aşırı ısınmalara karşı önlem amacı ile belirli bir süre sonunda ısıtmayı durdurma özelliğine sahiptir. Eğer cihaz 8, 9 ve 10. Kademelerde açık bırakılmışsa 10 dakika sonra cihaz ısıtmayı durduracak ve led ışık kırmızı olarak yanıp sönecektir. Cihazı kapatıp 10 dakika dinlendirdikten sonra açarak çalışmanıza devam edebilirsiniz. Diğer kademelerde ise 60 dakika sonunda ısıtmayı durduracak ve mavi ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. Yine aynı şekilde cihazı kapatıp 10 dakika dinlendirdikten sonra çalışmanıza devam edebilirsiniz.

Bu önlemler cihazın öğrenciler ve eğitim ortamları için özel olarak tasarlanmasından dolayı eklenmiştir. Bu gibi ortamlarda öğrenciler cihazı açık unutabilmekte, yangın veya yanık gibi iş güvenliği riskleri oluşturabilmektedir.

 1. Çalışmanız bittikten sonra cihazı kapatın ve fişini prizden çekin. Cihazın açık unutulması, ortamda bulunan ahşap, kimyasal, kağıtlar veya diğer yanıcı metaryallerin tutuşmasına, aşırı ısınmadan dolayı cihazın kablolarının erimesine ve yine tutuşmalara sebep olabilir. Her ne kadar cihaz yazılımında unutmalara karşı ısıtmayı kapatma önlemleri eklenmiş olsa da mutlaka çalışma bitiminde cihazınızı kapatın ve fişini prizden çekin.
 2. Isınan kalem ucunu insana veya başka bir canlıya yaklaştırmayın/değdirmeyin: Kalemin ısınan ucu cilde ve diğer dokulara ciddi zarar verir. Bu nedenden dolayı çalışma esnasında kalemin sıcak ucunu insan, hayvan veya başka canlılara yaklaştırmayın, değdirmeyin ve asla şaka amacıyla kullanmayın.
 3. Kalem ucunu doğru değiştirin: Kalem ısınan ucunu değiştirirken cihazın fişini çektiğinizden emin olun. Paket içerisinden çıkan 1.5 mm alyan anahtar ile uç kısmı tutan setskür cıvataları gevşetin. Mevcut ucu çıkartın. Yeni ucu düzgün bir şekilde yerleştirin. Aynı alyan anahtar ile cıvataları sıkarak ucu sabitleyin. Ucun iyice sabitlendiğinden emin olun. Setskür cıvataları aşırı sıkmayın, çok gevşek de bırakmayın.

PHOENIX STUDENT AHŞAP YAKMA MAKİNESİ FOTOĞRAFLARI

PHOENIX STUDENT AHŞAP YAKMA VE DAĞLAMA MAKİNESİ YAN GÖRÜNÜŞ
PAKET İÇERİĞİ
PHOENIX STUDENT AHŞAP YAKMA VE DAĞLAMA MAKİNESİ
AHŞAP YAKMA KALEMİ UCU
Exif_JPEG_420
Exif_JPEG_420

SIK SORULAN SORULAR

 • Cihazım tonlama yapmıyor: Cihaz 1-10 kademeleri arasında kademe arttıkça tonlama artacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tonlamalarda kavak kontra malzeme referans alınmıştır. Bu nedenle kullandığınız ahşabın türüne göre daha az veya daha fazla tonlama yapabilir. Ama 1. Kademeden 10. Kademeye kadar tonlama artacaktır.
 • Cihazı kapattım ama led ışık sönmedi: Cihaz kapansa bile bir süre cihaz elektroniğinde bulunan elemanlarda bir miktar elektrik yükü kalır. Bu nedenle ışık bazı durumlarda 10-15 saniye kadar yanıp sönmeye devam eder. Bu süre sonunda kapanacaktır.
 • Kalemim ısınmıyor ve mavi/kırmızı ışık yanıp sönüyor: cihazınız uzun süre açık kalmıştır. Bu durumda cihazı kapatın ve 10 dakika dinlendirin. Daha sonra cihazı açıp kullanmaya başlayın. Eğer 8, 9 ve 10. Kademelerde 10 dakika boyunca cihaz açık kalırsa ısınmayı kapatır ve kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar. Daha düşük kademelerde ise 60 dk açık kalmışsa cihaz ısıtmayı durdurur ve mavi ışık yanıp sönmeye başlar. Bu durumlarda cihazı kapatın ve 10 dakika dinlendirin.
 • Kalem ucundan kıvılcımlar çıkıyor: kalem ucu montajı doğru yapılmamış demektir. Cihazı kapatın ve kalemin soğumasını bekleyin. Daha sonra paket içerisinde bulunan 1,5mm L alyan ile kalem ucundaki setskür cıvataları sıkın.
 • Kalem cızırtı yapıyor: Bu cihazlarda bir miktar cızırtı olması normaldir.
 • Kalem ısınıyor: Kalem ısınmaya karşı özel olarak tasarlanmış olsa da, özellikle yüksek kademelerde ısınma yapmaktadır. Bir miktar ısı her kademede olacaktır ama bu normaldir. Aşırı ısınma durumu genel olarak 10. Kademede uzun süre çalışma sonucu oluşmaktadır. Bu durumda cihazı mola vererek kullanmalısınız.
 • DİĞER SORULARINIZ İÇİN ahsapyakmamakinesi.com web sitesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

WEB SİTESİ: www.ahsapyakmamakinesi.com  Mail: info@ahsapyakmamakinesi.com

Whatsapp: 0544 535 62 66

 

NOT: BU ÜRÜN ÖĞRENCİLERE VE EĞİTİM ORTAMLARINA ÖZEL ÜRETİLMİŞTİR. 2 YIL GARANTİ ALTINDADIR. YÜKSEK SICAKLIKLARDA KULLANIMLARIN ZARAR VERMESİ NEDENİ İLE KALEM GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİLDİR. GÜVENLİ KULLANIM TALİMATLARI DIŞINA ÇIKILDIĞINDA TÜM SORUMLULUK KULLANICIYA AİTTİR. BU DURUMLARDAN OLUŞAN ZARARLARDAN ÜRETİCİ FİRMA SORUMLU DEĞİLDİR.